Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Szlak konny

Szlak konny

Zapraszamy na udostępnione dukty leśne!

   Szlaki konne na terenie Nadleśnictwa Chrzanów

 Zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa na trasy naszych szlaków konnych liczących już łącznie ponad 92 km!

Nowe szlaki konne!

 

4 lutego 2022 roku na terenie Nadleśnictwa Chrzanów utworzono blisko 52 km nowych tras szlaków konnych oraz zaktualizowano przebieg dotychczasowych szlaków dzięki czemu miłośnicy jeździectwa mają do dyspozycji ponad 92 km tras konnych.

 

Jak tylko pozwoli pogoda ruszą prace terenowe polegające na wykonaniu oznaczenia szlaków. Z pewnością, niektóre odcinki będą wymagały również przycięcia gałęzi, które mogłyby przeszkadzać w trakcie jazdy. Zatem jeszcze chwila cierpliwości i będzie można w pełni korzystać z udostępnionych dróg leśnych.

 

Tymczasem już teraz zachęcamy do zapoznania się z załączoną mapą szlaków konnych (poniżej lub odnośnik by móc od razu kliknąć), by zaplanować swoje przejażdżki konne.


 

 W 2013 r. utworzyliśmy i oznakowaliśmy na terenie naszego nadleśnictwa pierwsze trasy szlaków konnych o długości 41 km. Trasy te poprowadzono przez 5 leśnictw: Leśnictwo Kroczymiech, Leśnictwo Bobrek, Leśnictwo Mętków, Leśnictwo Płoki oraz Leśnictwo Piła Kościelecka. Korzystając z wyznaczonych szlaków można podziwiać różnorodność przyrodniczą terenów leśnych realizując pasję jazdy konnej.

Z dniem 20 listopada 2015 r. powstały kolejne trasy szlaków konnych na terenie Leśnictwa Szczakowa, Leśnictwa Płoki oraz Leśnictwa Ciężkowice o długości 16 km. Tym razem wiodą one głównie przez tereny zrekultywowane po działalności wydobywczej byłej Kopalni Piasku „Szczakowa”.

W czerwcu 2018 r. szlaki konne powiększyły się o trasę wyznaczoną na terenie Leśnictwa Sławków o długości 1 km

Do czasu oznakowania wszystkich nowoutworzonych odcinków szlaków konnych zamieszczamy mapę

pokazującą trasy szlaku już oznaczone w terenie oraz te, które z wiosną tego roku zaczniemy znakować

i przycinać przeszkadzające gałęzie drzew.

 

 

 

 

.

Przypominamy!

Zgodnie z art.29 ust.1a ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach /Dz.U. 1991 Nr 101 poz. 444, ze zm./ poruszanie się konno po lesie jest możliwe tylko po wyznaczonych do tego celu drogach leśnych.