Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

+48 668 124 917, +48 726 600 610

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Ćwiczenia straży pożarnej na terenie Nadleśnictwa Chrzanów

Ćwiczenia straży pożarnej na terenie Nadleśnictwa Chrzanów

W dniu 26 kwietnia br. na terenie lasów Nadleśnictwa Chrzanów w leśnictwie Kroczymiech oraz Chełmek odbyły się ćwiczenia straży pożarnej w zakresie gaszenia pożaru terenów leśnych. Zadania taktyczne zostały opracowane pod przewodnictwem Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie. Strażacy próbowali „ugasić” symulowane pożary w lesie zauważone przez postronne osoby. Bliskość  stawu Groble umożliwiła szybkie działania gaśnicze strażaków. Pomocą również służyły samoloty gaśnicze, które wykonały kilka zrzutów wody na palące się tereny leśne. W ćwiczeniach brało udział ponad 40 samochodów bojowych i operacyjnych z 26 jednostek OSP z terenu Powiatu Chrzanowskiego.

Ćwiczenia miały na celu weryfikację umiejętności poruszania się w terenie leśnym oraz budowy systemu dostarczania i buforowania wody. Służyły one także doskonaleniu współdziałania służb jednostek straży pożarnej i służb jednostek Lasów Państwowych.