Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zamówienie publiczne-budowa drogi leśnej w leśnictwie Szczakowa

Zamówienie publiczne-budowa drogi leśnej w leśnictwie Szczakowa

Nadleśnictwo Chrzanów ogłasza zamówenie: „Budowa drogi leśnej na działkach nr 121, 111, 126/1 i 134 Leśnictwo Szczakowa na odcinku od granicy pasa drogi powiatowej nr 6801S (ul. Wilkoszyn) do ścieżki rowerowej stanowiącej przedłużenie ulicy Turystycznej w Jaworznie.”

 

 

 

 

Identyfikator postepowania w Miniportal:

328c5bb8-391b-4946-84d9-c718ba9fc37c

 

 

Nadleśnictwo Chrzanów informuje, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie powyższego zamówienia kwotę w wysokości 377 111,97 zł netto.