Wydarzenia Wydarzenia

Leśny piknik rodzinny_2013

8 czerwca, w sobotnie popołudnie spotkaliśmy się na Leśnym Pikniku Rodzinnym w na terenie Leśnictwa Piła Kościelecka w poblizu miejscowości Bolęcin w ramach kompanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy". Pomimo wielu obaw pogoda, humory i frekwencja dopisały.

Kliknij by zobaczyć: Materiał Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej 

Występy Zespołu Tańca i Piosenki Apli-Papli z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini przyniosły wiele radości, natomiast solistki grupy wokalnej Bell Canto z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie wprowadziły nieco melancholii.

Wspólnie z chrzanowskim oddziałem Ligii Obrony Kraju zorganizowane ostały zawody strzeleckie w kategorii broni pneumatycznej i sportowej. Listy startowe zapełniły się we wszystkich proponowanych klasyfikacjach: dzieci i młodzież, dorośli   i rodzinna. Dzięki uprzejmości chrzanowskiego LOK'u, nadzór merytoryczny i bezpieczeństwo zawodów zagwarantowali instruktorzy.

Dla naszych najmłodszych gości zaprosiliśmy Teatr Imaginarium, który  przedstawieniem „Misiowe jajo" w leśnej scenerii przybliżył ptasie rodziny oraz perypetie pewnego małego niedźwiadka.

Spektakl bardzo przypadł do gustu naszym milusińskim, co można było odczytać z ich przejętych kłopotem misia twarzy.

Wiele radości sprawiła możliwość przejażdżki konnej na leśnej maneży. Pracownicy i wolontariusze szkółki jeździeckiej IKARION podzielili się z nami swoją pasją. Każdy chętny mógł sprawdzić swoje "umiejętności jeździeckie" pod czujnym okiem instruktora.

Nieprzerwanie, uczestnikom pikniku towarzyszyły konkurencje zręcznościowe i konkursy.

Przeżynka kłody, odcięcie krążków drewna na czas piłą „moje-twoje", pomiar i odbiórka drewna oraz sterowanie strumieniem wody z armatki gaśniczej  były nie lada wyzwaniem dla ochotników.

Koło wiedzy, które kręciło się nieustannie także sprawiło wiele radości ale i pozostawiło wiele pytań bez odpowiedzi, co tym bardziej zachęcało do rywalizacji.  

Bezkonkurencyjną atrakcją naszego pikniku była możliwość degustacji  darów lasu - dzików, przyrządzonych tak smakowicie, że aromat rozchodził się po całej okolicy.

Pragniemy bardzo podziękować firmom leśnym, na co dzień pracującym w chrzanowskich lasach, za duże zaangażowanie i pomoc w organizacji pikniku. Dzięki ich uprzejmości nasi goście mogli podziwiać ekspozycję maszyn i urządzeń leśnych.

To pierwszy piknik, zorganizowany przez nasze Nadleśnictwo, jednak wrażenia jakimi dzielili się nasi goście, bardzo nas zmobilizowały i stanowiły bezcenną nagrodę za poniesiony trud, stres i tremę.