Wydawca treści
Parki Krajobrazowe
Wszystkie trzy leśne rezerwaty przyrody (Lipowiec, Bukowica, Ostra Góra) okalają parki krajobrazowe. Pierwszym jest PK „Dolinki Krakowskie", który na terenie naszego nadleśnictwa obejmuje swym zasięgiem jedynie niecałe 600 ha z całej powierzchni liczącej 21 tys. ha. Fakt, iż posiada tak olbrzymią powierzchnię sprawia, że jest bardzo zróżnicowany a na jego obszarze utworzono szereg rezerwatów przyrody. Nazwę opisywany park zawdzięcza urodzie i walorom przyrodniczym dolinek podkrakowskich.
„Tenczyński Park Krajobrazowy" jest drugim na terenie nadleśnictwa z wielu ogniw Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Obejmuje swym zasięgiem niemal 1400 ha powierzchni leśnej i zawiera w sobie rezerwaty: Lipowiec i Bukowica.
Na terenie parków istnieje dobrze rozwinięta i utrzymana sieć szlaków turystycznych (pieszych i rowerowych) i ścieżek dydaktycznych. Ponadto, obiekty pozwalają na spędzanie czasu w aspekcie różnych form wypoczynku: szlaki kajakowe, konne i ścianki wspinaczkowe. Na terenie naszego nadleśnictwa dostępne są jedynie szlaki rowerowe i piesze.
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Zanim kupisz drewno
Zanim kupisz drewno
Zakup drewna - co klient wiedzieć powinien
Sprzedaż detaliczna drewna mało, średnio i wielkowymiarowego odbywa się w leśnictwach.
Zakup detaliczny jest możliwy zarówno dla firm, osób prowadzących działalność gospodarczą jak i osób fizycznych. Bliższe informacje można uzyskać pod numerami telefonów poszczególnych leśniczych. Odbiór drewna z terenu danych leśnictw.
Sprzedaż dla firm odbywa się na podstawie umów rocznych będących wynikiem rokowań internetowych w Portalu Leśno - Drzewnym. Istnieje również dodatkowa możliwość zakupu drewna przez licytację w serwisie e-drewno.
Objaśnienie do cennika
oraz podstawowe zasady sprzedaży drewna w sprzedaży detalicznej
- Każde z leśnictw prowadzi sprzedaż detaliczną tylko w wyznaczonych dniach tygodnia tj. wtorek od 8.00 – 10.00 i we czwartek, od godz. 14.00 – 16.00.
- Ponadto w dowolnym dniu roboczym, po wcześniejszym uzgodnieniu z leśniczym.
- Adresy i telefony sprzedaży znajdziesz w zakładce „Kontakt"
- Aktualny cennik drewna zawsze znajdziesz w „Aktualnościach"
- Sprzedaż prowadzona jest w formie gotówkowej;
- Leśniczy po przyjęciu gotówki wydaje dokument uprawniający do wywozu drewna – asygnatę;
- Asygnata jest ważna tylko wraz dowodem zakupu drewna (paragon fiskalny bądź faktura);
- Dowodem sprzedaży jest wręczany nabywcy drewna oryginał paragonu fiskalnego lub na wyraźne życzenie kupującego – faktura;
- Oryginał faktury wysyłany jest na adres Klienta (istnieje możliwość osobistego odbioru faktury w biurze Nadleśnictwa, nie mniej - ze względów technicznych - osobisty odbiór faktury jest możliwy w następnym dniu roboczym po zakupie drewna);
- Faktury wystawiane są wyłącznie w biurze Nadleśnictwa w dniu wystawienia asygnaty (nie później niż w ciągu 3 miesięcy licząc od końca miesiąca, w którym drewno zostało zakupione), po przesłaniu drogą teleinformatyczną z kancelarii leśnictwa do biura Nadleśnictwa.
- Nabywca ustala z leśniczym termin wywozu drewna w przedziale czasowym określonym na asygnacie (7 dni od daty zakupu); - Warunki sprzedaży drewna
- Zakupionego drewna nie wolno nabywcy zabierać bez uprzedniego okazania asygnaty pracownikowi administracji leśnej (leśniczemu lub podleśniczemu) i bez uzyskania adnotacji o wydatku drewna (data wywozu);
- W razie niemożności wywozu w wyznaczonym terminie, nabywca winien uzgodnić telefonicznie nowy termin wywozu.
= 1 mp (metr przestrzenny)
Ułożone w stos drewno zawiera puste przestrzenie (w tym korę).
Zazwyczaj 1 mp to ok. 0,65 m3, dla graba, buka i świerka to ok. 0,70 m3
Sprzedaż choinek
Sprzedaż choinek odbywa się w okresie przedświątecznym leśniczówkach.
Mapy i adresy znajdą Państwo w zakładce kontakt.
Nadleśnictwo Chrzanów informuje że nie prowadzi sprzedaży sadzonek drzew i krzewów.