Asset Publisher Asset Publisher

Kiermasz Wielkanocny w Libiążu

W dniu 12 kwietnia Nadleśnictwo Chrzanów przygotowało stoisko edukacyjne na Kiermaszu Wielkanocnym w Libiążu.Odpowiadając na zaproszenie Zarządu Mienia Komunalnego w Libiążu pracownicy naszego nadleśnictwa udali się na targowisko miejsce, gdzie razem z pozostałymi uczestnikami wprowadziliśmy się w świąteczny nastrój Świąt Wielkiej Nocy.

Na przygotowanym przez nas stoisku można było posłuchać o pracy leśnika, prowadzonej gospodarce leśnej, zwierzętach zamieszkujących okoliczne lasy oraz innych ciekawostkach leśnych. Wiedzą chętnie dzielili się Elżbieta Durak Spec.ds. ochrony przeciwpożarowej, łowiectwa i szkód górniczych, Anna Rejdych Spec. ds. edukacji i turystykioraz Tomasz Śmiałek Spec. ds. zagospodarowania lasu.

Częścią tego wydarzenia było posadzenie pierwszych trzech drzew pod hasłem "Lokalnie na 50-lecie: 50 drzew na 50-lecie" nadania praw miejskich w Libiążu.W sadzeniu świerka razem z Panem Burmistrzem Jackiem Latko oraz Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu Panem Markiem Cyganem wziął udział przedstawiciel Nadleśnictwa ChrzanówAnna Rejdych Spec. ds. edukacji i turystyki.


Ponadto w ramach warsztatów plastycznych można było wykonać świąteczną  kartkę lub szyszkowego kurczaczka w niecodziennej odsłonie.

Cieszymy się, że mimo kapryśnej kwietniowej aury nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem