Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

UWAGA! Wielbiciele leśnych wycieczek rowerowych i nie tylko!

UWAGA! Wielbiciele leśnych wycieczek rowerowych i nie tylko!

UWAGA!

Wielbiciele leśnych wycieczek rowerowych i nie tylko!

W ostatnim czasie na jednej z dróg leśnych na terenie Leśnictwa Podłęże na drodze powszechnie zwanej Marszałkowską (zjazd z ul. Lonty) w Jaworznie pojawiły się wałki drewna porozkładane w poprzek co kilkanaście metrów.

 

Żartownisia, który usilnie zmusza nas do ich sprzątania prosimy o zaprzestanie tego procederu, ponieważ może to doprowadzić do poważnej tragedii osób korzystających z drogi, szczególnie rowerzystów.

Prosimy wszystkich uczestników leśnych wycieczek o zachowanie szczególnej ostrożności. Poniżej mapy ze wskazaniem drogi leśnej.