Asset Publisher Asset Publisher

Parki Krajobrazowe

Wszystkie trzy leśne rezerwaty przyrody (Lipowiec, Bukowica, Ostra Góra) okalają parki krajobrazowe. Pierwszym jest PK „Dolinki Krakowskie", który na terenie naszego nadleśnictwa obejmuje swym zasięgiem jedynie niecałe 600 ha z całej powierzchni liczącej 21 tys. ha. Fakt, iż posiada tak olbrzymią powierzchnię sprawia, że jest bardzo zróżnicowany a na jego obszarze utworzono szereg rezerwatów przyrody. Nazwę opisywany park zawdzięcza urodzie i  walorom przyrodniczym dolinek podkrakowskich.


„Tenczyński Park Krajobrazowy" jest drugim na terenie nadleśnictwa z wielu ogniw Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Obejmuje swym zasięgiem niemal 1400 ha powierzchni leśnej i zawiera w sobie rezerwaty:  Lipowiec i Bukowica.
Na terenie parków istnieje dobrze rozwinięta i utrzymana sieć szlaków turystycznych (pieszych i rowerowych) i ścieżek dydaktycznych. Ponadto, obiekty pozwalają na spędzanie czasu w aspekcie różnych form wypoczynku: szlaki kajakowe, konne i ścianki wspinaczkowe. Na terenie naszego nadleśnictwa dostępne są jedynie szlaki rowerowe i piesze.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Czas w Las!

Czas w Las!

 

Czas w Las!

Już 25 czerwca 2021 roku zapraszamy do odwiedzenia nowej odsłony strony internetowej „Czaswlas.pl”. Strona jest „Leśnym Przewodnikiem Turystycznym”  i przedstawia ofertę turystyczną Lasów Państwowych.

 

Linki -------> http://czaswlas2.ecms.pl/

 

„Czaswlas.pl to przystępny przewodnik po najciekawszych obiektach i pięknych miejscach rozsianych na jednej trzeciej powierzchni naszego kraju. Zawiera informacje o ponad 1160 obiektach leśnych: ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych, kwaterach myśliwskich, szlakach, obozowiskach i wielu innych.”

Na stronach leśnego przewodnika turystycznego zamieszczono informację o:

- usytuowaniu obiektów turystycznych,

- możliwościach dojazdu,

- rodzaju i standardzie usług,

- wyposażeniu,

- możliwej liczbie gości,

- okolicznych atrakcjach turystycznych.

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony

i korzystania z jej zasobów!