Asset Publisher
Organizacja Nadleśnictwa Chrzanów
Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie.
Nadleśnictwo Chrzanów podzielone jest na 12 leśnictw: Kroczymiech, Chełmek, Mętków, Bobrek, Płoki, Dulowa, Piła Kościelecka, Sławków, Bukowno, Ciężkowice, Szczakowa, Podłęże.
W Nadleśnictwie pracuje 52 pracowników.
W strukturze organizacyjnej Nadleśnictwa Chrzanów wyróżnia się następujące grupy komórek organizacyjnych, zwane pionami:
A. PION NADLEŚNICZEGO [N], któremu podlegają bezpośrednio:
1.Zastępca Nadleśniczego [Z], który kieruje działem Gospodarki Leśnej,
2.Główny Księgowy [K], który kieruje działem Finansowo–Księgowym,
3.Sekretarz [S], który kieruje działem Administracyjno–Gospodarczym,
4.Inżynier Nadzoru [NN1]i [NN2],wykonujący kontrolę funkcjonalną,
5.Specjalista ds. pracowniczych i socjalnych [NK],
6.Posterunek Straży Leśnej [NS].
B. PION ZASTĘPCY NADLEŚNICZEGO [Z], kierujący działem Gospodarki Leśnej, któremu podlegają:
1. Specjalista ds. użytkowania i marketingu [ZU],
2. Instruktor techniczny ds. zagospodarowania lasu [ZH],
3.Starszy Specjalista ds. ochrony p.poż. lasu, szkód górniczych i łowiectwa [ZB],
4.Starszy Specjalista ds. stanu posiadania i lasów niepaństwowych [ZS1],
5.Starszy Specjalista ds. edukacji i turystyki [ZS2],
6. Leśniczowie [ZL].
7. Podleśniczowie[ZP].
C. PION GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO [K], kierujący działem Finansowo– Księgowym, któremu podlegają:
1. Starsza Księgowa [KF],
2. Księgowe [KF].
D. PION SEKRETARZA, kierujący działem Administracyjno–Gospodarczym, któremu podlega:
1. Referent ds. administracji [SA1],
2. Referent ds. administracyjno-budowlanych [SB],
3.Referent ds. administracji [SB]
4. Sprzątaczka.
Nadleśniczy kieruje całokształtem działalności Nadleśnictwa Chrzanów na zasadzie jednoosobowego kierownictwa i ponosi za niego odpowiedzialność, a także reprezentuje Nadleśnictwo na zewnątrz (zgodnie z art. 35 ustawy o lasach z dnia 28.09.1991 r., Dz. U. z 2020 r. poz. 1463).
Inżynier nadzoru NN1 i NN2 zajmuje stanowisko do spraw kontroli. Jego głównym zadaniem jest sprawowanie kontroli funkcjonalnej w nadleśnictwie oraz koordynacja całokształtu spraw związanych z przestrzeganiem przepisów i zasad bhp w nadleśnictwie. Kontroluje prawidłowość wykonywania czynności gospodarczych w nadleśnictwie oraz zadania wynikające z ochrony mienia i udostępniania lasu. Wydaje zalecenia w zakresie ustalonym przez nadleśniczego i ściśle współpracuje z zastępcą nadleśniczego poprzez wzajemne konsultacje, zgłaszanie uwag i propozycji.
Dział Gospodarki Leśnej, kierowany przez Zastępcę Nadleśniczego jest odpowiedzialny za merytoryczne przygotowanie oraz nadzór nad realizacją zadań zawartych w planie urządzania lasu nadleśnictwa oraz innymi zadaniami wynikającymi z działalności nadleśnictwa, związanymi z gospodarką leśną: planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie zagospodarowania lasu: hodowli lasu, ochrony lasu (w tym ochrony przeciwpożarowej), selekcji i nasiennictwa, ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, łowiectwa oraz innych działów zagospodarowania lasu, urządzania lasu, użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego. Dział ten prowadzi również sprawy związane ze stanem posiadania i ewidencją gruntów oraz udostępnianiem lasu.
Leśnictwa są podstawową jednostką terenową w nadleśnictwie, w której bezpośrednio prowadzona jest gospodarka leśna. Leśnictwem kieruje leśniczy, a podlega mu podleśniczy.
Dział Finansowo-Księgowy, kierowany przez Głównego Księgowego jest odpowiedzialny za wykonywanie zadań związanych z prowadzeniem spraw dotyczących gospodarki finansowej Nadleśnictwa (księgowość, finanse, planowanie finansowo-ekonomiczne, analizy, sprawozdawczość) oraz kontroli poprawności ewidencji księgowej prowadzonej w ramach kontroli wewnętrznej dokumentów finansowo-księgowych Nadleśnictwa.
Dział Administracyjno-Gospodarczy, kierowany przez Sekretarza zajmuje się realizowaniem potrzeb administracyjno-gospodarczych oraz obsługą administracyjną nadleśnictwa, a w szczególności: administrowaniem nieruchomościami, sporządzeniem i realizacją planów budowy i zakupów środków trwałych oraz planem remontów w zakresie infrastruktury.
Stanowisko do spraw pracowniczych podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw pracowniczych w rozumieniu Kodeksu pracy, PUZP dla pracowników PGL LP oraz innych unormowań prawnych w tym zakresie; realizuje politykę personalną oraz kadrową.
Posterunek Straży Leśnej jest komórką organizacyjną przy nadleśnictwie, powołaną do zwalczania przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego oraz wykonywaniem innych zadań związanych z ochroną mienia Skarbu Państwa, będącego w zarządzie Nadleśnictwa (na postawie art. 45 ust 1 pkt 3 oraz art. 47 ust 2 ustawy o lasach z dnia 28.09.1991 r., Dz. U. z 2020 r. poz. 1463).
Biuro Nadleśnictwa Chrzanów jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00
Asset Publisher
Ogólnopolski konkurs malarski "Architektura drewniana w akwareli"
Ogólnopolski konkurs malarski "Architektura drewniana w akwareli"
Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu oraz Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w Ogólnopolskim konkursie malarskim „Architektura drewniana w akwareli”.
Celem konkursu jest promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego i dekoracyjnego oraz ukazanie jego piękna poprzez technikę akwareli. Tematem konkursu są drewniane budynki oraz różnego typu drewniane budowle obecne w krajobrazie Wielkopolski. Mogą to być zarówno obiekty istniejące, zabytkowe i współczesne, jak i będące wytworem wizji artystycznej autora inspirowanej regionem. Prace mogą przedstawiać różnego typu obiekty, jak np. wielkie konstrukcje drewniane, budynki sakralne, wiejskie chaty, przydrożne kapliczki, rzeźby, ornamenty i ozdoby, czy przedmioty użytkowe. Ważne, żeby istotnym motywem pracy było przedstawienie drewna jako materiału konstrukcyjnego, dekoracyjnego, czy twórczego.
Kto może wziąć udział?
Do udziału zapraszamy wszystkich pełnoletnich pasjonatów malarstwa: artystów plastyków, grafików, projektantów, a także osoby, które po prostu kochają akwarelę. Konkurs ma charakter otwarty i bezpłatny, a każdy uczestnik może zgłosić od jednej do trzech prac.
Zasady konkursu
-
Termin nadsyłania prac: do 31 sierpnia 2025 roku;
-
Rozmiar pracy: dowolny, jednak autorzy powinni uwzględnić możliwość zaprezentowania ich na planszach wystawowych o rozmiarach A0 (84,1 cm × 118,9 cm);
-
Forma zgłoszenia: Prace należy przesyłać w formie zeskanowanych plików graficznych (JPG) na nośniku elektronicznym;
-
Adres do nadsyłania prac: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Dziekanat Wydziału Leśnego i Technologii Drewna, ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań, z dopiskiem: „Architektura drewniana w akwareli”. Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony załącznik nr 1 (Formularz zgłoszeniowy) oraz podpisany załącznik nr 2 (Zgoda RODO).
Nagrody
Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa o równowartości do 2000 zł w postaci materiałów plastycznych. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie pokonkursowej. Fundatorem nagrody jest Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.
Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie https://wltd.up.poznan.pl/pl/blog/zaproszenie-do-udzia-u-w-og-lnopolskim-konkursie-malarskim-architektura-drewniana-w-akwareli